Zriaďovateľ

Zriaďovateľom školy je klub FC Petržalka, ktorej súčasnými majiteľmi je Ing. Marek Mojto a Ing. Marek Trajter.

Tento klub bol založený 7. júna 1898 v mestskej časti Petržalka. Štadión tohto klubu sa nachádza v komplexe budov, ktorých súčasťou je aj naša škola. Tento štadión poskytuje 1500 miest pre fanúšikov, z toho 650 miest na sedenie.

FC Petržalka už v minulosti patril ku skvelým družstvám, už v roku 1913  stal sa majstrom v rámci Horného Uhorska. Potom sa klub ,, stratil zo ozrného pola" divákov a na výslnie sa dostal opäť až v 80. rokoch dostal na výslnie. Vtedy dva roky strávil v 1. česko-slovenskej lige. Okrem toho zväčša hrával v druhej, alebo tretej lige.

Medzi jeho úspechy sa môžu radiť dva majstrovské tituly v sezóne z rokov 2005 a 2008 a tri víťazstvá v Slovenskom pohári (1988, 2004 a 2008).  Klub odohral aj niekoľko zahraničných zápasov v roku 2005  s Kajratom Almaty, Celticom Glasgow a Partizanom Belehrad a prebojoval do hlavnej fázy Champions League. Tu po zápasoch s Inter Miláno, FC Porto a Glasgowom Rangers obsadil tretiu priečku so ziskom šiestich bodov, čo znamenalo postup do šesnásťfinále Pohára UEFA.

FC Petržalka prešiel viecerými zmenami. V roku 2014 vznikol klub FC Petržalka Akadémia.

Základná škola nebude otvorená

Pre nedostatočný počet žiakov v jednotlivých triedach Vám oznamujeme, že v školskom
roku 2019/2020 žiaľ nebudeme môcť otvoriť základnú školu. Ďakujeme Vám za prejavený záujem.

Informácia o pokračujúcom nábore k otvoreniu základnej školy pre školský rok 2020/2021 bude zverejnená na webovej stránke Súkromnej strednej športovej školy.